Категорії
Довідка абітурієнта
Студенту Відділення коледжу Циклові комісії Галерея Дозвілля Відеогалерея Віртульний гід абітурієнта Інтерактивний центр Державні закупівлі

НУХТ
ВРЦОЯО
Міністрерство освіти і науки України
Урядова гаряча лінія

 
Новини

Рідна мова у серці буде жити вічно…

Дата: 27.10.2023

         Доброю традицією у Вінницькому фаховому коледжі НУХТ стало проведення низки заходів до Дня української писемності і мови. Цього року вперше студентсько-викладацька спільнота відзначила це свято 27 жовтня.
         Цікаво й неординарно була проведена година спілкування – батл «Як парость виноградної лози ...» - у групі 1-ОВ/Л. Викладачки української мови і літератури Клавдія Черниш та іноземної мови Юлія Левашова разом зі студентами торкнулися не лише історії української писемності, а й намагалися дослідити рівень володіння і спілкування рідною мовою сучасної молоді, взаємопроникнення слів різних мов, причини і наслідки іноді невиправданого вживання в мовленні іншомовних слів, молодіжного сленгу тощо.
         Конкурси презентацій, поетичний, «Що означає це слово?», «Запитую співаючи – співаючи відповідай» розкрили талант і вміння студентів творчо й нетрадиційно вирішувати запропоновані завдання: пісенний конкурс, наприклад, довів, що юнаки і дівчата люблять і знають не лише хіти сучасних українських виконавців, а й проникливо, душевно вміють передати красу народної пісні. Родзинкою свята стало виконання народних і сучасних мелодій на калімбі – рідкісному музичному інструменті – Овчар Євнікією. Завершуючи свято, усіучасники подякували ЗСУ за можливість навчатися і проводити подібні заходи, заспівавши пісню «Ой у лузі червона калина...» , що стала символом незламності українців.
         Участь у Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності – ще одна незмінна багаторічна традиція. Цьогоріч у його написанні взяли участь як студенти, так і викладачі різних дисциплін та працівники закладу. Атмосфера піднесеності, урочистості, гордості за рідну мову та наш народ панувала під час написання робіт. Сподіваємося, серед переможців побачити знайомі прізвища.
         Цікава та захоплююча гра – мовне доміно «Нас єднає мова!» згуртувала студентів, що проживають у гуртожитку. Разом з працівниками бібліотеки Світланою Процько та Орисею Мординською шанувальники українського слова з ентузіазмом відповідали на мовно-літературні питання.
         Вітаємо всіх з Днем української писемності і мови!
         Утверджуймо імідж високоосвіченої української нації та плекаймо неоціненний скарб – нашу мову.
         Разом – до Перемоги!

 

ФОТО