Категорії
Довідка абітурієнта
Студенту Відділення коледжу Циклові комісії Галерея Дозвілля Відеогалерея Віртульний гід абітурієнта Інтерактивний центр Державні закупівлі

НУХТ
ВРЦОЯО
Міністрерство освіти і науки України
Урядова гаряча лінія

 
Новини

Скажи булінгу – «Ні!»

Дата: 05.05.2023

         Булінг – соціально-педагогічна, психологічна проблема сучасності. Причинами цькування може бути: боротьба за лідерство, зіткнення різних субкультур, цінностей, поглядів і невміння толерантно ставитися до них, агресивність, наявність психічних та фізичних особливостей, заздрість, відсутність предметного дозвілля, тощо.
         Для підлітків важливі стосунки з однолітками. Вони гуртуються за певними вподобаннями, з’являються перші симпатії та антипатії. Їх розвиток відбувається нерівномірно, тому будь-які відмінності викликають цікавість.
         Психологічна служба ВіФК НУХТ тримає руку на пульсі та приймає заходи стосовно попередження булінгу в коледжі, зокрема: обговорення правил взаємодії під час навчання та на перервах, встановлення довірливих стосунків між одногрупниками, формування розуміння в учасників освітнього процесу, що таке булінг та його наслідки.
         Періодично проводиться анкетування серед студентів з метою моніторингу поточної психологічно-емоційної ситуації в групах. Особливо важливо це серед першокурсників, оскільки вони лише вчаться взаємодіяти, приглядаються один до одного, адаптуються до нових умов навчання і в деяких випадках – проживання.
         Так, до Міжнародного дня протидії булінгу, практичний психолог Діана Ставрунова, вкотре, провела профілактичний тренінг зі студентами групи 1 – Т/Е, де за допомогою вправи «Коло», кожен зміг висловити свої думки стосовно поточних проблемних питань колективу, а також разом ухвалили правила міжособистісної взаємодії в групі.
         Підлітковий вік – один із найважливіших етапів у житті юнаків та дівчат, в якому відбувається їх інтелектуальний, соціальний, фізичний розвиток та становлення особистості, саме тому, нашим пріоритетним завданням є створення безпечного і здорового освітнього середовища.

 

ФОТО