Категорії
Довідка абітурієнта
Студенту Відділення коледжу Циклові комісії Галерея Дозвілля Відеогалерея Віртульний гід абітурієнта Інтерактивний центр Державні закупівлі

НУХТ
ВРЦОЯО
Міністрерство освіти і науки України
Урядова гаряча лінія

 
Новини

Крути – бій за майбутнє

Дата: 29.01.2023

         29 січня в Україні відзначається 105-та річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.
         29 січня 1918 року відбувся бій біля залізничної станції селища Крутами ― за 130 кілометрів від Києва. Чотиритисячний підрозділ російського більшовицького війська під проводом полковника Муравйова йшов у наступ на столицю України. Однак близько трьохсот київських курсантів і козаків «Вільного козацтва» затримали ворога на декілька днів. У цей час відбувалися переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин. Російський бліцкриг тоді, у 1918 році, як і зараз, у 2022 – 2023-ому, – було зірвано.
         Чому це важливо. 
         Під Крутами творилася історія молодої Української держави, станція Крути – тільки одна із численних битв в одвічному «хрестовому поході» росії проти України, однак відважні патріоти, які захищали Україну під Крутами – справжні Герої, завдяки яким таки постала незалежність України.
         Чому ми маємо пам’ятати про Крути?
         Бо це одна з трагічних сторінок в історії нашої держави, яка уможливила незалежність України в майбутньому. Навіть малими силами українці намагалися протистояти ворогові й зберегти свою державність.
         Століття тому держава не змогла зберегти свою незалежність через чвари, розбрат та зовнішніх ворогів, тож трагічна історія тих часів сьогодні має стати уроком для України. Разом з тим, об'єднавшись, українці не дозволили росії повторити трагедію Крут та знищити українську державу в 2014 – 2023 рр.
         Після здобуття Україною незалежності подвиг героїв Крут зайняв гідне місце в пантеоні національної слави, став символом патріотизму і жертовності у боротьбі за державну незалежність. На державному рівні цей день почали відзначати з 2003 року. Щорічне вшанування пам’яті Герої Крут закріплено у Постанові ВРУ від 16 травня 2013 року «Про відзначення подвигу героїв бою під Крутами». У 2006 році на залізничній станції Крути відкрили Меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут».
         Бій під Крутами у 1918 році став символом незламності і стійкості українських воїнів. Українці мають згадати у цей день разом із героями Бахмача та Крут усіх воїнів, які віддали своє життя за Україну і сьогодні стійко стоять на захисті Батьківщини від навали ординської русні.
         Цей День, не дивлячись ні на що, назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх та нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї вітчизни. День пам’яті Героїв Крут.
         Вічна слава й пам’ять Героям, які полягли в бою за наше сьогодення та свободу України.

 

ФОТО