Категорії
Довідка абітурієнта
Студенту Відділення коледжу Циклові комісії Галерея Дозвілля Відеогалерея Віртульний гід абітурієнта Інтерактивний центр Державні закупівлі

НУХТ
ВРЦОЯО
Міністрерство освіти і науки України
Урядова гаряча лінія

 
Новини

Святий, добрий Андрію – лише на Тебе маю надію!

Дата: 13.12.2022

         З року в рік напередодні зимових святкувань у Вінницькому фаховому коледжі НУХТ юнаки та дівчата підтримують народну традиційну забаву – Андріївські вечорниці. Так, відроджуємо все найдорожче, що є у народу: мову, пісню, історію.
         За традиціями наших предків у ніч з 12 на 13 грудня молодь гуртувалася разом: жартували, грали, оповідали цікаві історії, ворожили. Родзинкою свята була Калита. Кожна з дівчат вимішувала свою невеличку частину круглої пшеничної паляниці з отвором посередині та замовляла її на коханого.
         Віддаючи шану минулому - беремо найкраще в сьогодення.
         І хоч війна не передбачає масових гулянь, проте свята в нас – не відібрати!
         Переконались – вечорниці можливі й онлайн. Дівчата чепуряться квітчастими українськими хустинами, барвистими віночками… Обмінюються цікавинками: обрядами, спогадами про те, як це свято шанувалось у їхніх родинах. І звичайно, діляться секретами таїнства ворожіння.
         Програвання атмосферного театралізованого дійства, нехай і в жартівливій формі: сприяє розвиткові творчих здібностей, викликає бажання берегти свою національну культуру, підсилює комунікативні навички учасників.
         Тож, дівчата, годі сумувати – давайте калиту готувати!