Категорії
Довідка абітурієнта
Студенту Відділення коледжу Циклові комісії Галерея Дозвілля Відеогалерея Віртульний гід абітурієнта Інтерактивний центр Державні закупівлі

НУХТ
ВРЦОЯО
Міністрерство освіти і науки України
Урядова гаряча лінія

 
Новини

Кілька слів про дуальну освіту

Дата: 05.11.2021

        Після напруженого періоду підготовки і складання зовнішнього незалежного оцінювання випускниками, після зарахування на навчання у коледж – у студентів І курсу настає відповідальна пора опанування азів майбутньої професії. Як зробити так, щоб не потрапити до числа тих випускників, які працюють не за фахом? Як взагалі вижити студенту, коли замала навіть підвищена стипендія і в батьків просити гроші незручно? Помічником може стати дуальна освіта.
        Дуальна освіта – це щось досить нове для нас і воно кардинально відрізняється від того формату навчання, до якого ми звикли. Але це дуже цікавий та корисний досвід, перспектива, завдяки якій студенти отримують унікальну можливість для професійного становлення й розвитку. Тут вони розуміють, що таке робоче місце, трудові обов’язки і бачать наскільки сучасним і технологічним може бути виробництво. Найбільший її привілей – це практичний досвід. Найкращий спосіб чогось навчитися – поєднувати навчання з іншими видами діяльності. Адже теоретичні знання, не підкріплені практикою, швидко забуваються.
        З метою запровадження дуальної освіти в коледжі у період з вересня по жовтень 2021 року для адміністрації та студентів коледжу четвертого курсу проведено навчальні екскурсії на ТОВ «Вінницька птахофабрика», яка розташована у місті Ладижин.
        Вітаючи юних колег, очільники технічних підрозділів птахофабрики – Сергій Чміль (переробка) та Юрій Веремейчик (вирощування) - відзначили, що підприємство й загалом МХП надає безліч можливостей для того, щоб стати професіоналом: «Наше виробництво – це справжня «мекка» сучасного виробництва, адже тут зібрано новітнє обладнання та технології. Попрацювавши тут, можна отримати колосальний досвід та якісні профільні знання й вміння».
        Після екскурсій 18 здобувачів освіти виявили бажання проходити виробничу технологічну практику на ТОВ «Вінницька птахофабрика». З жовтня місяця з них 8 студентів за спеціальністю «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» та 3 студенти за спеціальністю «Теплоенергетика» реалізували свої бажання і проходять виробничу технологічну практику на ТОВ «Вінницька птахофабрика».
        Для студентів це дуже хороша можливість інтегруватися в систему підприємства, вивчати всі виробничі процеси, а також спробувати власні сили як спеціаліста. Мова йде про забезпечення студентів знаннями, вміннями і навиками, а також про можливе їх працевлаштування на місці практики.
        У нас є плани щодо впровадження елементів дуальної освіти в освітній процес з наступного навчального року. Проте є заклади освіти, які вже в цьому навчальному році розпочали цю роботу, а саме ВСП «Смілянський технологічний фаховий коледж НУХТ». Тому для ознайомлення з досвідом роботи в сфері дуальної освіти  13 жовтня 2021 року директор коледжу Володимир Керницький та його заступники взяли участь у науково-практичній конференції «Актуальні проблеми формування освітнього середовища дуальної форми навчання», що проводилась на базі ВСП «Смілянський технологічний фаховий коледж НУХТ» із залученням партнерів ПрАТ «Миронівський хлібопродукт», ВСП «Одеський фаховий технічний коледж ОНАХТ».
        Відкрив та привітав спікерів конференції директор коледжу Олександр Хоменко, який відзначив, що поєднання теоретичного навчання з практичним є історичною традицією коледжу ще від його заснування 137 років тому та висловив впевненість, що даний проєкт - це успішний кейс подолання бар'єрів у здобутті професійних практичних навиків здобувачами освіти.
        Заступник директора Людмила Ляшенко поділилася прийнятою у коледжі концепцією впровадження елементів дуальної форми навчання, окреслила переваги такого навчання та проблеми, що виникають у ході впровадження, наголосивши, що взаємодія зі стейкхолдерами дозволить: модернізувати освітні програми, підвищити якість підготовки здобувачів освіти, приблизити освіту до вимог ринку праці, підвищити мотивацію до навчання та конкурентоспроможність.
        Спікери ПрАТ «Миронівський хлібопродукт» Олена Азєєва та Ксенія Моторіна розповіли про перспективи співпраці, етапи запровадження дуального навчання на підприємстві, формування інституту наставництва, умови роботи та проживання здобувачів освіти. Вони наголосили, що     ПрАТ «Миронівський хлібопродукт» та ВСП «Смілянський технологічний фаховий коледж НУХТ» у рамках проєкту «Дуальної освіти» забезпечують якісну підготовку та надають конкурентні переваги. Під час дуального навчання в МХП здобувачі освіти занурюються в корпоративну культуру підприємств, завдяки чому гарантують собі успішну фахову перспективу.
        У ході конференції обговорювалися питання завантаженості студентів, унормування часу роботи та навчання, перезарахування результатів навчання тощо. Результатом конференції став ряд спільно напрацьованих рішень і кроків подальшої співпраці, більш широкого залучення студентів різних закладів освіти.
        Сподіваємось, що партнерська співпраця разом з МХП буде продовжуватись та наблизитись наших студентів до реальних умов виробництва.


ФОТО