Категорії
Довідка абітурієнта
Студенту Відділення коледжу Циклові комісії Галерея Дозвілля Відеогалерея Віртульний гід абітурієнта Інтерактивний центр Державні закупівлі

НУХТ
ВРЦОЯО
Міністрерство освіти і науки України
Урядова гаряча лінія

 
Новини

Бій за майбутнє України…

Дата: 29.01.2021

        29 січня – День пам’яті Героїв Крут. Вшановуємо пам’ять  учнів, студентів, які 103 роки тому сміливо стали на захист столиці молодої Української держави за 130 км від Києва , біля станції Крут.
         Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії.
         Після здобуття Україною незалежності подвиг героїв Крут зайняв гідне місце в пантеоні національної слави, став символом патріотизму і жертовності у боротьбі за державну незалежність. На державному рівні цей день почали відзначати з 2003 року. Щорічне вшанування пам’яті Герої Крут закріплено у Постанові ВРУ від 16 травня 2013 року «Про відзначення подвигу героїв бою під Крутами». У 2006 році на залізничній станції Крути відкрили Меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут».
         У цей день студенти та викладачі нашого коледжу долучилися до вшанування пам’яті перших українських «кіборгів». У рамках виховних заходів,  викладачі соціальних дисциплін підготували  інформаційно-методичні матеріали «Трагедія Крут: крізь призму минулого і сучасного» ( на допомогу керівникам академічних груп),    до уваги студентської молоді,  оформлено тематичну виставку «Крути – молода кров» та   відеопрезентацію «Пам'ятай про Крути!». Працівники бібліотеки підготували книжково-ілюстративну виставку «Через Крути до майбутнього»
         Під час заходів увагу було привернуто до важливості теми захисту держави, необхідності подальшого зміцнення й розбудови Збройних сил України як запоруки незалежності України. Було проведено історичні паралелі між подіями початку 1918 року та реаліями сьогоднішнього дня, коли Україна знову змушена виборювати та захищати свою незалежність.
         Минуть роки , століття, та пам'ять про юнаків – героїв не згине повік. Вона світитиме не тільки українцям, а всім тим, хто готовий покласти своє життя в ім’я Батьківщині. Бережімо у наших серцях пам'ять про тих, хто боровся і бореться за нашу свободу і незалежність. День подвигу Героїв Крут – це  день національної ідеї, ідеї єдності і сили Української Держави! Бій під Крутами – це ідейна перемога українців.
         Ми хочемо, щоб кожний громадянин України згадав, за що він любить свою країну, свою рідну землю. І кожен усвідомив, за що боролися ті відважні юнаки і заради чого пожертвували своїм життям.