Категорії
Вибори ректора НУХТ 2020
Дистанційна освіта
Довідка абітурієнта
Студенту Відділення коледжу Циклові комісії Галерея Дозвілля Відеогалерея Віртульний гід абітурієнта Інтерактивний центр Державні закупівлі

НУХТ
ВРЦОЯО
Міністерство освіти і науки України
Урядова гаряча лінія

 
Новини

Вчимося мистецтву писанкарства…!

Дата: 22.04.2019

 Члени центру ДНВ «Червона калина», студенти Вінницького коледжу НУХТ, взяли участь у майстер-класі з писанкарства на базі Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського під керівництвом Пірус Т.П., члена Національної Спілки народних майстрів України.

Майстриня Тетяна Петрівна ознайомила з традиційними вимогами до подільської писанки. Власне це було дійством з відродження подільської писанки, яка в роки війни була знищена зі сховищ Вінницького краєзнавчого музею.

Учасники майстер-класу разом з викладачем культурології Лосовською В.П. та керівником групи 2-ТЖ Борачук О.А. ознайомилися з традиційними вимогами до писанкарства; дізналися, що для писанки потрібне повне, справжнє домашнє яйце; самостійно виготовили писачки; користувалися  натуральними барвниками.

Кожен відкрив для себе таїну писанкарства, його суть, уяснив таємницю виготовлення писанок, їх історично-смислове навантаження, а головне – традиції нашого народу відроджуються і оживають у руках молодого покоління, доказ цьому – власноруч виготовлена писанка. Ці аматорські витвори мистецтва поповнять експозицію світлиці коледжу.