Категорії
Вибори ректора НУХТ 2020
Дистанційна освіта
Довідка абітурієнта
Студенту Відділення коледжу Циклові комісії Галерея Дозвілля Відеогалерея Віртульний гід абітурієнта Інтерактивний центр Державні закупівлі

НУХТ
ВРЦОЯО
Міністерство освіти і науки України
Урядова гаряча лінія

 
Новини

Царівна української літератури

Дата: 26.11.2018

У Вінницькому коледжі НУХТ до 155-річчя від дня народження Ольги Кобилянської був проведений літературно-мистецький вечір «Царівна української літератури». Автор проекту –  викладач культурології Валентина Лосовська.

Студенти відкрили для себе «пишну троянду в саду української літератури», як образно визначив Михайло Старицький місце Ольги Кобилянської у літературному процесі, простежили життєві віхи письменниці, її світоглядні позиції, а головне – збагнули, як формувалася, зростала велика українська письменниця, яка починала писати німецькою.

Цікаві факти з життя письменниці відкрила завідувач бібліотекою Людмила Суркова.
Доповнювалось дійство слайдами, фільмом про Ольгу Кобилянську у музично-пісенному супроводі. Колоритності святу надала історична реконструкція «Листування Ольги Кобилянської та Лесі Українки» у майстерному виконанні студенток Діани Остапенко та Анни Голумбієвської, а також пісня «Леді осінь» на слова О.Кобилянської в аранжуванні та виконанні студента Данила Бабійця.

Особливу зацікавленість викликало обговорення проблем фемінізму, гендеру у діяльності Ольги Юліанівни, яка пропагувала рівність чоловіків і жінок та заснувала товариство «Кружок українських дівчат». Пізнавальною інформацією про витоки фемінізму стало повідомлення викладача Оксани Борачук. Справжнім відкриттям був перегляд фільму про зародження і розвиток фемінізму, роль українських жінок, що вплинули на історію.

Заключний акорд вечора – декламація вірша Павла Тичини «На день свята Ольги Кобилянської» під акомпанемент музики Мирослава Скорика «Мелодія», підсилений кліпом і вставанням усіх присутніх, а учасників – запаленням свічок.

На вечорі відчувалась незрима присутність самої письменниці, її родини та друзів, дух тієї епохи, яка трансформувалась у сьогодення і збагачувала духовний світ молоді, спонукала до самоудосконалення.