Категорії
Вибори ректора НУХТ 2020
Дистанційна освіта
Довідка абітурієнта
Студенту Відділення коледжу Циклові комісії Галерея Дозвілля Відеогалерея Віртульний гід абітурієнта Державні закупівлі

НУХТ
ВРЦОЯО
Міністерство освіти і науки України
Урядова гаряча лінія

 
Новини

Два гранти на розвиток «SMART Кабінету фізики»

Дата: 29.05.2018

При вивченні фізики у технічних коледжах сьогодення вимагає запровадження в освітній процес інновацій, в тому числі інформаційно-комунікаційних та «Smart» технологій, використання яких сприятиме покращенню процесу навчання, підвищенню пізнавальної діяльності студентів, формуванню інформаційної культури і суттєвому поліпшенню їх підготовки. Тому, як вважають автори проекту «SMART КАБІНЕТ ФІЗИКИ» викладачі коледжу Тичук Руслан Борисович та Петрович Сергій Драганович, важливо сьогодні в навчанні використовувати найновіші технічні тренди та за допомогою засобів мікроелектроніки отримувати корисні і практичні для життя знання з фізики. На основі таких міркувань у ВК НУХТ автори проекту вводять в освітній процес не просто елементи розумної автоматики, а й навчають студентів використовувати робототехніку і SMART технології в побуті і майбутній професійній діяльності. Засобом в цьому процесі є саме інноваційний кабінет фізики.

Створений автоматизований кабінет фізики є «розумним» освітнім середовищем, повністю автоматизований і може працювати в 3 режимах: стандарт, автоматичний, автоматичний енергозберігаючий. Управління кабінету може здійснюватись за допомогою: ПК, смартфону та інфрачервоного пульта дистанційного управління.

Автоматизований кабінет фізики побудований на платформі Arduino, яка дозволяє поєднати різні електронні модулі датчиків і пристроїв в єдиний інформаційний простір, оснащений датчиками, індикаторами, пристроями, якими керують контролери. Показники з вбудованих датчиків та індикаторів використовуються під час демонстрацій на лекційних заняттях і в процесі досліджень студентами на лабораторних роботах.

Проект пройшов перший етап розробки, наразі діє автоматизована система кабінету і використовується в освітньому процесі.

На черзі другий етап, який став можливим завдяки співпраці у 2017-2018 н.р. з компанією Київстар, а саме: участі авторів проекту у соціально-освітній програмі Київстар «MAKE YOUR MARK» («ЗРОБИ СВІЙ ВНЕСОК») з призовим фондом 1 500 000 грн. На конкурс було подано більше 100 проектів, наш проект став одним з 22 фіналістів та отримав грант в розмірі 38 тис. грн. Компанія Київстар закупила все необхідне обладнання та доставила в коледж, за що дуже вдячні їй викладачі та студенти коледжу, адже сучасні новітні технології будуть вивчатись і використовуватись ними, не лише в освітньому процесі, але й у побуті. Так, кабінет буде оснащений за рахунок Київстар додатковими контролерами, датчиками, модулями, 3D принтером, проектором, одноплатними комп’ютерами (Rasberi PI) та іншим обладнанням.

А нещодавно в місті Одеса автори представили свій проект отримали сертифікат на грант.

Третій етап розробки «SMART КАБІНЕТУ ФІЗИКИ» передбачає створення методики  і програмного забезпечення для лекційних і лабораторних занять, що забезпечить вивчення усіх розділів фізики з демонстраційним і лабораторним експериментом. І для цього авторами уже зроблене велике підґрунтя. Проект був представлений на обласний конкурс, на тему: «Розробка та застосування інформаційних, телекомунікаційних, інноваційних технологій в управлінську діяльність та навчально-виховний процес, науково-пошукову роботу для забезпечення  входження в сучасний європейський освітній простір та реалізацію основних програмних заходів по енергозбереженню в навчальних закладах», що проводився Департаментом освіти і науки відповідно до Положення про гранти Вінницької обласної Ради та Вінницької обласної державної адміністрації, зайняв 2 місце і здобув грант в розмірі 20 тис. грн на придбання комп’ютерної техніки, що буде використовуватись для розробки програмного забезпечення, демонстрацій і лабораторних робіт.

Таким чином, спільні зусилля, нові технології і соціальна відповідальність державних та приватних установ рухають технічний прогрес та сприяють освітньому процесу, за що усім щиро вдячні педагогічний і студентський колективи нашого коледжу.