Категорії
Вибори ректора НУХТ 2020
Дистанційна освіта
Довідка абітурієнта
Студенту Відділення коледжу Циклові комісії Галерея Дозвілля Відеогалерея Віртульний гід абітурієнта Інтерактивний центр Державні закупівлі

НУХТ
ВРЦОЯО
Міністерство освіти і науки України
Урядова гаряча лінія

 
Новини

«Розумний кабінет фізики»

Дата: 15.06.2017

Нещодавно у Києві відбувся  фінал Міжнародної студентської олімпіади в сфері інформаційних технологій «IT-Universe», яка позиціонується як соціально значимий проект, спрямований на вдосконалення професійної майстерності, популяризацію інформаційних технологій (ІТ) і способів їх ефективного застосування, поліпшення процесів використання ІТ суспільством. Ключовим аспектом діяльності є спільна робота бізнесу, освіти і соціально-активних ІТ-спільнот над завданням підвищення якості системи підготовки молодих ІТ-фахівців, а також підтримка активної і талановитої молоді.

«IT-Universe» забезпечує: актуалізацію програм навчання і підготовки як ІТ-фахівців, так і студентів інших спеціальностей, які активно використовують ІТ у своїй професійній діяльності, синхронізацію потреб бізнесу, держави і можливостей системи освіти, пошук і підготовку молодих і талановитих фахівців, які досконало володіють ІТ,  генерацію ідей щодо використання нових можливостей ІТ для підприємств.

З 2017 року Міжнародна ІТ-Олімпіада проходить у форматі міжнародного чемпіонату - в кілька відбіркових етапів (онлайн-тестування, виконання заочних робіт, рішення задач в режимі "онлайн") і міжнародного фіналу, на який запрошуються учасники, що продемонстрували найкращі результати. Наш коледж бере участь у цій олімпіаді протягом 6 останніх років.

В олімпіаді «IT-Universe»–2017 взяв участь студент 4 курсу Максим Урсан (спеціальність «Обслуговування комп’ютерних систем і мереж») і пройшов до фіналу в конкурсі «Роботи з нами, роботи навколо нас».

У фіналі Максим виборов 2 місце, представивши проект «Розумний кабінет фізики». Керівником проекту є викладач спецдисциплін Руслан Тичук. Кабінет фізики, який функціонує у коледжі як освітнє середовище, оснащений датчиками, індикаторами, пристроями, якими керує контролер Arduino UNO та WiFi модуль ESP8266-12E(сервер). В якості сенсорів температури і атмосферного тиску використано BME280 та DHT11 для температури і вологості в повітрі. Вся інформація з сенсорів відображається на LCD дисплеї та на web-сторінці. Управління кабінетом відбувається з web-сторінки за допомогою пульта дистанційного управління та з ПК за допомогою розробленого програмного забезпечення. Розробка дозволяє проводити деякі фізичні демонстрації, безпосередньо використовуючи обладнання кабінету на набори модулів і датчиків.

Як призер Максим отримав диплом переможця, а ще – цінні подарунки: безпровідну охоронну систему безпеки для дому Broadlink-S1C та сертифікат на навчання в MAIN ACADEMY (MAIN ACADEMY – перша в Україні комплексна система підготовки сертифікованих фахівців для IT-компаній, в основі навчальних програм Академії лежить модель IT-компетенцій, розроблена на базі Європейської (e-CF). А викладач та студенти коледжу отримали створену ними можливість працювати і навчатись, застосовуючи сучасні ІТ-технології.