Категорії
Вибори ректора НУХТ 2020
Дистанційна освіта
Довідка абітурієнта
Студенту Відділення коледжу Циклові комісії Галерея Дозвілля Відеогалерея Віртульний гід абітурієнта Інтерактивний центр Державні закупівлі

НУХТ
ВРЦОЯО
Міністерство освіти і науки України
Урядова гаряча лінія

 
Новини

Тридцять один рік потому: події, факти, коментарі…

Дата: 26.04.2017

Чорнобиль... Чорна тінь нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме темним вогнищем скорботи.

До Дня Чорнобильської трагедії у Вінницькому коледжі Національного університету харчових технологій пройшов виховний захід  «Вічний біль Чорнобиля».

Викладачі природничо-технологічних дисциплін Людмила та Оксана Борачук, разом зі студентами – першокурсниками, підготували історичну довідку тих злощасних подій мирної весняної ночі з 25 на 26 квітня 1986 року.

Красивою та багатою була Чорнобильська земля з її врожайними полями, садами та озерами, допоки її тяжко не вразило невидимою чорною хворобою, пригадує гість – Бойчук Микола Петрович, голова Вінницької міської громадської організації «Союз Чорнобиль України».

Будучи 25-ти річним молодшим лейтенантом, Микола Петрович разом з іншими героями-відчайдухами втупив у бій з невидимим, але підступним смертельним ворогом. А тепер, з досвіду пережитого, закликав юнаків та дівчат бути свідомими і не боятися боронити свою землю та свої сім’ї від лиха.

Обов’язки старшого хіміка - дозиметриста радіаційної розвідки та дозиметричного контролю стійко та відважно виконував і викладач інженерної графіки ВК НУХТ, учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІ категорії Сергій Осьмірко. Сергій Миколайович поділився зі студентами своїми тривожними спогадами, наголосивши, що урятований світ – найкращий пам’ятник, тим хто загинув.

Атмосфера  у  читальній  залі бібліотеки  була сповнена почуттям жалю, але разом з тим і  поваги та  гордості.

Заступник директора з виховної роботи Наталія Любчак подякувала шановним  гостям за героїзм, самовідданість та мужність, яку вони проявили  в тих екстремальних обставинах.

Страшним лихом для усього українського народу стала аварія на Чорнобильській АЄС. Радіація забруднила велику територію. ЇЇ наслідки відчувають на собі  усі покоління.

Тому кожна людина має глибоко замислитися над своїм власним ставленням до природи, до рідної землі.