Категорії
Вибори ректора НУХТ 2020
Дистанційна освіта
Довідка абітурієнта
Студенту Відділення коледжу Циклові комісії Галерея Дозвілля Відеогалерея Віртульний гід абітурієнта Інтерактивний центр Державні закупівлі

НУХТ
ВРЦОЯО
Міністерство освіти і науки України
Урядова гаряча лінія

 
Новини

Один день із життя Вінницького коледжу НУХТ

Дата: 17.02.2017

« Навчання – це не механічна передача знань. Це найскладніші людські взаємовідносини. Мистецтво  і майстерність виховання полягають у тому, щоб уміти бачити себе в образі вихованця, в тій істоті, що мислить, відчуває, переживає, істоті, яку ми творимо з маленької дитини», -  так говорили про велику силу педагогічного спілкування видатні педагоги А. Макаренко та В.Сухомлинський.

На сучасному етапі розвитку освіти  досить велика роль в педагогічному спілкуванні, у взаємодії студента і викладача приділяється використанню та застосуванню інноваційних технологій навчання і виховання молоді.

Тому й один із звичайних навчальних днів для викладачів суспільних дисциплін і студентів Вінницького коледжу НУХТ увінчався циклом відкритих занять, які проводились для викладачів-суспільників системи професійно-технічної освіти міста Вінниці та області з метою обміну досвідом роботи та професійної орієнтації, а також покращення педагогічної взаємодії викладачів різних типів навчальних закладів.

Заняття з історії України на тему «Виникнення українського козацтва. Запорозька Січ» зі студентами другого курсу спеціальності «Організація виробництва» провела кандидат історичних наук, викладач вищої категорії Л.М.Романець.  Зі студентами першого курсу спеціальності «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів» заняття провели викладачі першої категорії: з всесвітньої історії на тему «Міжнародні відносини в 30-ті роки XX ст.» - Ю.П.Клюка; з основ правознавства на тему «Сутність конституційних прав, свобод та обов’язків людини і громадянина. Децентралізація влади» - Р.І.Лисій.

Спостерігаючи за проведенням багатоцільової інтерактивної лекції та семінарів із використанням мультимедійних презентацій та відеофрагментів, ілюстрацій, малюнків, роздаткового дидактичного матеріалу у поєднанні з живим словом викладачів, методиками особистісно орієнтованого та кооперативного навчання, інсценізаціями, рольовими іграми, дискусіями і проектуванням при дослідженні проблемних питань, присутні на заняттях працівники та гості коледжу дійшли одностайного висновку: викладачі у співпраці зі студентами продемонстрували майстер-класи з інноваційної педагогіки.

Предметне навчання у коледжі тісно пов’язане з вихованням. Інтерактивні технології допомагають сформувати базові знання і сприяють розвитку активності та ініціативності, самостійності, відповідальності, критичного мислення, самопізнання і самореалізації особистості студента, розумінню інших людей і співпраці з ними.

Логічним завершення цього дня стало дійство «Звичаї і традиції мого народу», що відбулося в українській світлиці коледжу завдяки учасникам гуртків художньої самодіяльності та їх керівникам: Л.П.Ілларіоновій, О.В.Слотюк та А.О.Чернишову.

Нині народні традиції, супроводжуючи наше приватне життя, охоплюють усі сфери громадського і допомагають зберегти духовність, спадкоємність та єдність поколінь.

Саме такі підходи наповнюють навчання і виховання життєтворчим, духовним змістом і формують гуманістично спрямовану людину та конкурентоспроможного, соціально і професійно компетентного фахівця.