Категорії
Вибори ректора НУХТ 2020
Дистанційна освіта
Довідка абітурієнта
Студенту Відділення коледжу Циклові комісії Галерея Дозвілля Відеогалерея Віртульний гід абітурієнта Інтерактивний центр Державні закупівлі

НУХТ
ВРЦОЯО
Міністерство освіти і науки України
Урядова гаряча лінія

 
Новини

Традиції, що зберігають духовність

Дата: 07.12.2016

7 грудня на базі Вінницького коледжу НУХТ відбулося чергове засідання методичного об’єднання завідувачів відділень, що функціонує при Раді директорів коледжів і технікумів Вінницької області.

З вітальним словом до присутніх звернувся та поділився думками про майбутнє професійної освіти та місця в ній фахівця освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста директор Володимир Керницький.

Про основні вектори сучасного освітньо-виховного процесу на відділеннях коледжу та шляхи підвищення мотивації студентів до навчальної діяльності розповіла завідувач відділення автоматизації та комп’ютерної техніки Вікторія Маранчак. В обговоренні цих актуальних питань взяли участь та поділились своїм досвідом роботи представники інших навчальних закладів Вінниччини.

А студенти коледжу, учасники гуртків художньої самодіяльності, що функціонують на базі центру естетичного виховання, практично показали, що однією із складових навчально-виховного процесу є національно-патріотичне виховання молоді. Вони підготували для гостей справжнє свято у стилі народних традицій. Адже вироблені протягом багатьох століть, освячені віками народні традиції і звичаї й сьогодні охоплюють усі сфери громадського життя і допомагають зберегти нашу духовність та спадкоємність ціннісних систем поколінь українців.

За народним календарем, у цей день дівчата вшановують свою покровительку Катерину, а невдовзі відзначатиметься парубоцьке свято - Андрія, що вирізняється серед зимових свят своєю поетичністю і неповторністю.

Тож господиня світлиці, що створена у коледжі, та її донька Катерина запросили усіх до себе на свято. За давнім українським звичаєм, гостей зустріли та почастували запашним караваєм на вишитому рушнику, накликали багатство та добробут на майбутній рік.

Аматорські колективи представили театралізоване дійство «Ой Андрію, даруй нам надію», від якого повіяло душевною чарівністю, мудрістю, щирістю і щедрістю нашого талановитого народу.

Лунали милозвучні українські пісні, виконувались запальні танці. Дівчата ворожили і закликали майбутню долю, а юнаки проявляли свою дотепність та кмітливість жартуючи, відгадуючи загадки та кусаючи «калиту».

Ось так, з непідробним захопленням, на основі глибинних струмків народних традицій, сучасна молодь доводить, що ніколи не зів’яне в наших душах світ любові до рідної країни та її народних витоків.