Категорії
Вибори ректора НУХТ 2020
Дистанційна освіта
Довідка абітурієнта
Студенту Відділення коледжу Циклові комісії Галерея Дозвілля Відеогалерея Віртульний гід абітурієнта Інтерактивний центр Державні закупівлі

НУХТ
ВРЦОЯО
Міністерство освіти і науки України
Урядова гаряча лінія

 
Новини

Писанковий розмай

Дата: 05.04.2016

Студенти – члени клубу духовно-національного відродження «Червона калина» та його керівник, викладач культурології Валентина Лосовська взяли участь у щорічному Великодньому фестивалі «Українська писанка», що пройшов на базі Музею гончарного мистецтва імені О.Г. Луцишина.

Присутні ознайомилися із виставкою «Писанковий розмай», яка розкрила дивосвіт неповторної писанкарської культури Поділля.

Народні майстри України, колекціонери Оксана Верхова-Єднак та Марина Верхова-Юрченко розповіли про витоки, джерела, символіку писанкарства, особливо наголосивши на значущості оберегів подільскої писанки.

Наші вихованці відчули таїнство творення писанки своїми руками, взявши участь у майстер-класі з писанкарства. Відкрили для себе сучасну техніку: крапле, батик, квілінг.               

Усе це дало можливість студентам збагнути красу подільскої писанки, виконаної як у традиційних, так і в сучасних техніках, відчути святковість писанкарської магії, причетність до споконвічних традицій, обрядів і звичаїв відзначення Великодніх свят.