Категорії
Вибори ректора НУХТ 2020
Дистанційна освіта
Довідка абітурієнта
Студенту Відділення коледжу Циклові комісії Галерея Дозвілля Відеогалерея Віртульний гід абітурієнта Інтерактивний центр Державні закупівлі

НУХТ
ВРЦОЯО
Міністерство освіти і науки України
Урядова гаряча лінія

 
Новини

Шануємо рідне слово

Дата: 29.05.2015

У Вінницькому коледжі НУХТ вшанували пам’ять та художнє слово відомого поета і перекладача, славетного земляка, представника західноукраїнської діаспори – Тодося Осьмачки, 120-річчя з дня народження якого святкує цьогоріч Україна.

Маловідомі сторінки життєвого шляху поета, поневіряння по Україні, вимушена еміграція за кордон, непереборне бажання повернутись на Батьківщину творчо представили студенти та викладачі – Клавдія Черниш та Оксана Тімофєєва у літературних читаннях «Мандри душі Тодося Осьмачки».

Присутні із задоволенням слухали декламування поезій напам’ять у виконанні шанувальників українського слова, учасників гуртка «Літературний олімп». Вперше почуті вірші Тодося Осьмачки, наповнені радістю і журбою, любов’ю і патріотизмом – гармонійно впліталися у поетичний віночок.

Патріотичний настрій присутніх налаштовував Відеозапис програми «Очима культури», у якому представник канадської діаспори, літературознавець Стех Марко-Роберт підкреслив щиру правду про відважного і самовідданого художника, викликає щире захоплення і патріотичний настрій.

Для кращого усвідомлення значимості постаті митця, працівниками бібліотеки було скомпоновано тематичну композицію: виставка творів, портрет, крилаті вирази автора.

У контексті заходу відбулось нагородження студентів, що брали участь у конкурсі «Кращий твір, присвячений 70-ій річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні». Переможцям було вручено сертифікати від викладачів циклової комісії філологічних дисциплін на отримання Гранта на поточну оцінку з української літератури у сумі 11 балів – за перше, 10 – за друге, 9 – за третє місця:
І місце –         Лавришин Василь – гр. 1-ОК-1;
ІІ місце –        Свізінський Владислав – гр. 1-АМ-2;
                        Шевчук Владислава – гр. 1-ОК-1;
                        Чмих Катерина – гр. 1-Е;
                        Каплун Валерій – гр. 1-ОВ;
ІІІ місце –       Іщук Ігор – гр. 1-Т;
                        Корда Юрій – гр. 1-АП;
                        Черняк Олексій – гр. 1-ОК-2;
                        Ловцова Ірина – гр. 1-ТЖ.