Категорії
Вибори ректора НУХТ 2020
Дистанційна освіта
Довідка абітурієнта
Студенту Відділення коледжу Циклові комісії Галерея Дозвілля Відеогалерея Віртульний гід абітурієнта Інтерактивний центр Державні закупівлі

НУХТ
ВРЦОЯО
Міністерство освіти і науки України
Урядова гаряча лінія

 
Новини

Шануємо рідну мову

Дата: 02.03.2015

Мова – це серце нації і душа народу. Любов до рідної мови, любов до рідної Батьківщини – невіддільні поняття. Вони споконвіку живуть у людських серцях і притаманні тим, хто шанує історію і культуру власного народу.

Справжніми  шанувальниками  української культури, цінителями українського слова стали студенти Вінницького коледжу Національного університету харчових технологій. Свою ініціативність, креативність, ерудованість словолюби засвідчували протягом тижняузаходах, що присвячені Міжнародному дню рідної мови, святкування якого стало  доброю традицією у  навчальному закладі.

У національно-патріотичній атмосфері коледжанського  простору  прозвучало радіо усного журналу «До мови серцем доторкнись», що надихнуло на усвідомлення кожним власної відповідальності за розвиток та збереження  рідної мови.

Цікаво та пізнавально пройшла  зустріч першокурсників з українським словом у «храмі книги» – бібліотеці. Щоб показати словесне розмаїття нашої мови, з’ясувати значення словників у житті кожного з нас, у читальній залі коледжу була презентована огляд-виставка словників « Не бійтесь заглядати у словник…».

Творчою групою студентів і викладачів проведено експрес-пошук «Найкращий знавець рідного слова»,  яким став  Юрій Чорний (група 1-ОК-1).

Цікавинкою тижня став мовно-літературний  гравіккон «Нумо, українці!» з ведучою – викладачем Наталією Любчак.

Учасниками лінгвістичної гри-конкурсу стали команди студентів-першокурсників. Упродовж всієї гри конкурсанти виконували різноманітні завдання. Конкурс «Будьмо знайомі» допоміг ближче познайомитися з шанувальниками слова, оцінити назву команди, девіз, емблему. Літературно-мовна розминка «Далі…далі» була початком перед серйозним випробуванням знань. Конкурси «Словограй», «Заморочки з діжки», «Фразеологічні забавлянки», «Ерудит», «Творча світлиця»  підтвердили, що учасники не тільки розумні, а й  дотепні,  спритні, артистичні.... Справжній господар – істинний українець, який знає не тільки мову, а й побут, звичаї своєї країни. Конкурс «Справжніх господарів» проілюстрував наскільки конкурсанти обізнані з українськими традиціями.

Створювати колорит справжнього гравіккону допомагали вболівальники. Своїми знаннями українських прислів’їв, приказок, загадок, гуморесок вони збільшували кількість балів своїм командам.

Апогеєм святкового дійства стало  підведення підсумків тижня українського слова і нагородження переможців.

Перше місце поділили між собою  команди «ГУРТОМ» –  відділення технології та організації виробництва (капітан – Анжела Шлінчук, група 1-ОВ)  та «КРОК» – відділення автоматизації та комп’ютерної техніки (капітан – Олександр Оченаш, група 1-АП).

Друге місце зайняла команда «НеоТ-Еех» теплоенергетичного відділення (капітан Костянтин Ярема, група 1-Е).

Третє місце посіла команда «БЕМС» автомеханічного відділення (капітан Олександр Комарчук, група 1-АМ1).

Всі учасники команд виграли сертифікати від викладачів циклової комісії філологічних дисциплін на отримання Гранта на поточну оцінку з української літератури у сумі 10 балів – за перше, 9 – за друге, 8 – за третє місця.

Святковий тиждень завершився… Переможців визначено… Але задоволення від почутого та побаченого  ще довго буде зігрівати  серця і додавати всім  натхнення у вивченні рідного слова, бо кожен  присутній відчув, яким неоціненним скарбом є наша рідна українська мова, золота скарбниця душі народної, з якої ми виростаємо, якою живемо й завдяки якій маємо величне право й високу гордість іменуватися народом України.